HISTORIA

PRACOWNIA STUDIO RYSUNKU POWSTAŁA W 1992 ROKU.

        Została założona przez Beatę i Lucjana Krupów, młodych architektów. Zaprosili oni do współpracy wieloletniego wykładowcę na Wydziale Architektury PK – Andrzeja Nowakowskiego oraz młodego artystę malarza ale i również architekta Ryszarda - Ryha Paprockiego.

Entuzjazm, zdolności plastyczne i jak się wkrótce okazało dydaktyczne stworzonego zespołu oraz ogromna wiedza i doświadczenie Pana Andrzeja Nowakowskiego sprawiły, że idea, jaką było przygotowanie kilku osób na studia architektoniczne, w wynajmowanych salach domu kultury, przerodziła się w prawdziwą szkołę plastyczną, która działa już od ponad dwudziestu lat. Jej uczniowie, a wraz z nimi i nauczyciele odnieśli już i wciąż odnoszą wiele sukcesów.

      Pracownia rozpoczęła swoją działalność w salach Domu Kultury przy ulicy Dobrego Pasterza, następnie przez około rok korzystała z gościny Śródmiejskiego Domu Kultury przy ulicy Mikołajskiej.  Kolejnym miejscem było wynajmowane poddasze przy ulicy Sławkowskiej 12.

    Po około 2 latach Szkoła przeniosła się na ulicę Kielecką 28. W tej pracowni prowadzący i uczniowie spędzili kilka pięknych lat. Następnie Szkoła znalazła już na stałe swoje miejsce przy ulicy Koletek 5.

      Szkoła dzięki rokrocznym sukcesom swoich wychowanków rozrosła się. Najzdolniejsi uczniowie pozostawali w niej w charakterze asystentów, a potem nauczycieli. Właściwie już od trzeciego roku działalności aż do tej pory z pracownią współpracowały i współpracują coraz młodsze pokolenia uzdolnionych architektów, plastyków, dydaktyków.

PRAWA AUTORSKIE

Studio Rysunku © 1992 -2019

projekt i wykonanie Aga Silva