RODZAJE ZAJĘĆ

PRACOWNIA STUDIO RYSUNKU  - KOLETEK JEST SZKOŁĄ PLASTYCZNĄ ,

miejscem pracy twórczej, oraz ośrodkiem wszechstronnego rozwoju artystycznego w zakresie sztuk plastycznych.

 

Głównym celem naszych zajęć jest przygotowanie kandydatów do zdawania egzaminów wstępnych na wszystkie uczelnie architektoniczne i artystyczne w całym kraju i za granicą.

Przygotowujemy młodzież do egzaminów do szkół plastycznych: gimnazjum i liceum.

Uczniowie przygotowują pod naszym kierunkiem prace do teczek wymaganych na uczelniach artystycznych w Polsce i za granicą.

Naszym uczniom wydajemy zaświadczenia ukończenia kursów rysunku perspektywicznego i architektonicznego oraz rysunku artystycznego i malarstwa dla uczelni zagranicznych.

Prowadzimy również zajęcia dla pasjonatów, pragnących rozwijać swoje umiejętności plastyczne od podstaw, niezależnie od wieku.

Prowadzimy zajęcia plastyczne dla dzieci.

Organizujemy dodatkowe, intensywne zajęcia warsztatowe w ciągu roku i w okresie wakacji w Krakowie i za granicą.

 

Pracownia Studio Rysunku jest dla wszystkich Nauczycieli i Współpracowników czymś więcej niż miejscem pracy.  Jest miejscem wytężonej działalności dydaktycznej, naukowej, w pełni profesjonalnej, z ogromnym potencjałem metodycznym, gdzie ciągle rozwijane są i doskonalone  nowe, skuteczniejsze metody nauczania. Gromadzi grupę przyjaciół, którzy wzajemne ciepłe relacje starają się również przekazać swoim uczniom. Dlatego też, zajęcia odbywają się w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

Szkoła powstała z myślą o przygotowywaniu do egzaminów na studia architektoniczne, jednak od samego początku, dzięki współpracy z artystami plastykami po krakowskiej ASP w naszej szkole równolegle pracują nad teczkami, przygotowując się do egzaminów na studia artystyczne, przyszli malarze, graficy, projektanci form przemysłowych, architekci wnętrz itp.

 

Ponad dziesięć lat temu z Wydziału Architektury na Politechnice Krakowskiej wyodrębniono oddzielny wydział Architektury Krajobrazu. W Studiu Rysunku uczniowie są przygotowywani z wielka starannością do egzaminów na ten specjalistyczny kierunek. Rysowanie zieleni jest znakiem firmowym Szkoły.

PRAWA AUTORSKIE

Studio Rysunku © 1992 -2019

projekt i wykonanie Aga Silva